4 nädalat kestnud kurguvalu 03.02.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Kõik algas sellega kui ma 4 nädalat tagasi sain nohu ja sinna juurde hakkas kurk valutama. Umbes 2 nädalat kestis nohu ja praeguseks on see kadunud, aga terve selle aja on mul olnud lümfisõlmed paistes, keel on väga turses ja neelatada valus. Kas Te oskaksite mulle öelda mida ma tegema peaksin, et sellest lõpuks lahti saada? Või millest selline asi tingitud on?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Raske ütelda, mis võiks olla täpne põhjus. Nii võiks avalduda nt nakkuslik mononukleoos. Seda ja teisi põhjuseid saaks täpssutada analüüsidega. Raviks muidugi vaevuste leevendus- Trachitol imemistablett, valu ja põletikuravim, ibuprofen 0,4 x3, jälgimine. Koostöö oma perearstiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi