Pikemat aega kestnud kurguvalu 12.08.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tervist!

Põdesin paar nädalat tagasi teist korda angiini (esimene kord oli möödunud aasta septembris) ning arst määras antibiootikumid. Tegin oma 10-päevase kuuri lõpuni ja igasugused kaebused kadusid. Angiin kadus kiiremini kui esimesel korral, mil haigust põdesin.

Paar päeva pärast kuuri lõpetamist tundsin, et kurgu all olev lümf valutab ebameeldivalt ning valu kestis peaaegu nädal. Lümfi valu läks üle ja selle asemel tunnen nüüd ebameeldivat karedust kurgus. Kurk otseselt ei valuta kuid annab end tunda tugevamalt neelates. Hommikul ärgates annab karedus end eriti tunda, päeva jooksul taandub ja õhtul tekib taas. Kurku vaadates ei tundu, et midagi oleks valesti.

Kas tegemist võib olla antibiootikumide kuurist tekitatud kõrvalnähtudega?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Oleneb pisikute ja Teie organismi, täpsemalt mandlikoe koosmõjust, toimub paranemine. Täielik paranemine võib võtta aega paarist nädalast isegi paari kuuni. Seostan vaevusi hiljuti põetud ägeda haigusega ja ei muretseks. Antibiootikumid mõjutavad kõrvalnähuna rohkem seedetrakti talitlust, kõrvaltoimena võib tekkida ka erinevad allergianähud, kurguvalu tekkest antibiootikumravi tulemusena on keerukas seletada.
Ärge muretsege, vaevusi leevendab nt lidokaiini sisaldav imemistablett, nt Trachitol ja veidi paratsetamooli lisaks. Kui vaevus ei mõtlegi taanduda 1 kuu jooksul, siis on vajalik arstikülastus ja erinevad uuringud.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi