Madal hemoglobiin, õhupuudus 27.07.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Juunikuus tekkis pearinglus, arvasin, et soojade ilmade pärast ja vedeliku puuduse pärast. Kui pearinglus oli kestnud 2 nädalat.m võtsin phendust perearstiga. Tehti vereanalüüs. Pearingluse põhjuseks oli madal hemoglobiini tase, 112g/l.
Olen võtnud 4 nädalat Foolhappe, raua ja b12 tablette. Pearinglust kogen nüüd väga harva.
Paar päeva on olnud õhupuudus, täpsemalt õhtuti. Magada saan kõhuli. Kas õhupuudus võib olla seotud madala hemoglobiini tasemega?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Hemoglobiin 112 on veidi madal, kaugeltki mitte väga madal. Pearinglusel ja õhupuudusel on väga palju põhjuseid, orgaaniliseid haiguseid ja psüühhilisi seisundeid, ärevus-paanikahäireid. Mis just Teil on, seda peab selgitama välja arstid. Hea koostöö oma perearstiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi