Hemoglobiin 15.09.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Raseduse aeg oli madal hemoglobiin ja võttes super nõgelit see veidi tõusis. Sünnitusel kaotasin natukene rohkem verd kui normaalne aga vereülekannet polnud vaja.
Nüüd 3 kuud peale sünnitust pole oma hemoglobiini ikka paika saanud. Kasutasin ikka super nõgelit ja sain näidu 110 pealt 112 peale. Super nõgel sai otsa ja kasutasin edasi lihtsalt nõgeli rauda ja peale seda kukkus näit hoopis 108 peale. Minu küsimus, et kas see normaalne? Kas lihtsalt siis see tavaline nõgeli raud pole mulle piisav? Kuigi imelik, et seda kasutades läks näit ikkagi madalamaks. Toidan last rinnaga ka ja veidi muretsen, et kas tema ka siis ikka kõik vajaliku kätte saab kui minul hemoglobiin madal.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Rauaravi on pikaaegne, vähemalt 6 kuud, et rauadepood saaks korralikult täis. Vajalik on koostöö arstiga, jälgimine.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi