Mitraalklapi prolaps 15.03.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.Üritan võimalik täpselt kirjeldada enda probleemi.Alguse sai peale lapse sündi see oli aastal 2011, hakkasin tundma enda südamelööke mida varem pole nagu tähele pandnud, saadeti uuringutele..Selgus et on mitraalklapi prolaps , kardioloog ütles et see väike asi ja et ei tohiks mind segada ja ma ei peaks muretsema, mina muidugi alati ärevam inimene olnud hakkasin ikka uurima ja muretsema , et miks mul puperdamine on koguaeg igapäev tunnen seda, vahepeal olen veel kardioloogi poole pöördunud siis mulle kirjutati ivabradine 7, 5mg välja ja panangini südame tugevdamiseks ja öeldi, et mul hoopis ärevushäired..et sellest tingitud halb enesetunne ja südame puperdus mitte prolapsist..nii nüüd kaks kuud tagasin käisin uuesti koormustestil mis näitas vaid kiirenenud pulssi, see mul ka tavaline rahuolekus kuskil 80-85 ringis mõõdan praegu igapäevaselt vererõhku ja see väga erinev, tavaline 95-120 ringis / 65-85 vahel ja pulss umbes 60-90 rahuolekus ma ei tea kas see on normaalne arst väga pole tähelepanu sellele pööranud..tehti ka südame ultraheli mis näitas et samamoodi nagu aastal 2011 on ka praegu mitraalklapi prolaps ilma regurgitatsioonita..kardioloog ütles uuesti , et selles pole midagi ja kirjutas bisoprololi välja, kui ma seda votan on parem aga see teeb mu vererõhu liiga madalaks siis jälle halb enesetunne aga pulss siis korras ja puperdamist ei tunne..võtan ka AD nyydseks kuu aega.Minu küsimus seisneb selles, kas peaksin poorduma uuesti arsti poole, kuna sooviksin teist last saada siis muretsen, et ega ma endale liiga sellega ei tee sellisr diagnoosiga. Suured tänud juba ette.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teid on väga kenasti uuritud ja välistatud on rasked, eriravi vajavad haigused. Ka see tibatilluke mitraalklapi prolaps ei ole haigus, vaid Teie anatoomia omapära. Igal inimesel esinevad rida vaevuseid, mis ei ole seotud haigustega- pinge kaelas, korin kõhus, südame vahelöögid jm. Määratud ravimid on rohkem niisama, vaevuse vähendamiseks, neil on aga oma kõrvaltoimed, nt madal vererõhk ja otsene toime rahakotile. Tore, et planeerite teist last, kuu aega enne "seda" võiks ravimite võtmine lõpetada. Isiklik veendumus on see, et selliseid vaevusi saab kõige paremini kontrollida vaimsel taandil. Asjatundliku psühholoogi konsultatsioon, nt kognitiivkäitumuslik teraapia ja arusaamine vaevuse tekkest, eneseabist.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi