kõhuhäda 17.12.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen 26 a naisterahvas. Täna on juba 3's päev kui mu väljaheide on verine ja limane. On hele veri. ja ma tunnengi et häda ongi täitsa siin ees kuskil. Kohutavalt valus on... otsese kõhukinnisuse all pole kannatanud. aegajalt on küll kinni olnud aga see on olnud 1 päev või nii. Helistasin reedel ka perearstile kui nägin verd, aga ta puhkab(?!) ja nüüd ma olen oma murega üksi. Kakal käin a'la 5-6 korda päevas (tavaliselt 1-2) ja see wc olemine on ränk. Peale selle ei ole ka urineerimisega kõik korras. Uriin tuleb aeglaselt ja pikalt aga nagu liig tuline või selline kergelt kõrvetav ja alati on veel nii, et kui põis hakkab lõpuks tühjaks saama, siis käib kõhust(põiest?) valu läbi. Olen joonud kummeli teed ja seda lasknud ka pärasoolde süstlaga. Täna on terve päev selline tunne et koguaeg tahaks "pressida" nagu kõik oleks all ja kui potile istun, siis tuleb suure plörtsuga kõik välja. aga kui tuleb, siis suure valuga ainult tilgake väljaheidet või verist lima.
Kui nüüd peaksin lõpuks perearstile pääsema, siis mis uuringuid ta peaks kindlasti tegema? (mul on suht ebameeldiv arst ja kuhugi kunagi ei saada:() olen mures.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Teie vaevused viitavad koliidile ja tsüstiidile ehk rahvakeeli pärasoole ja põie põletikule. Seisund on päris tõsine, nii võite julgesti pöörduda lähema haigla erakorralise meditsiini osakonda. Seal tehakse põhilised uuringud ja määratakse ravi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi