SINISED PLEKID KÄTEL JA JALGADEL. 01.12.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen 54 aastane naine. kätele ja jalgadele tekivad iseenesest sinised laigud- varem on olnud pisikesed plekid, nüüd lausa laigud. Katsudes on nad valulikud. Laigud püsivad umbes 5-7 päeva vahel ka kauem ja siis kaovad ning samas tekivad uued. Olen nagu peksa saanud, ei julge paljaste käevarte ja jalasäärtega olla.
Töötan lasteaias, seega pidevas liikumises. Põen osteroartroosi. Jalad, käed, puusad valutavad. Iga päev võtan 1 plaquenili, arthryli pulbrina, tugeva valu puhul relifeksi 500 mg ja vererõhu rohtu- norvasc.
Aasta tagasi põdesin puukborrelioosi.
Olen plekkidest rääkinud ka perearstile, kuid ta ei tee sellest jutust väljagi.
Ilusat jõulukuud Teile!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Soovitan teha täisvereanalüüsi ja hinnata sellel trombotsüütide hulka. Teie ravi on päris tugev, eriti Plaquenil. Selle kõrvaltoime võib olla ka vereloome kahjustus, mille avalduseks võibki olla sinikad. Koos oma tohtritega saate arutada võimalikku raviskeemi muudatust vajadusel.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi