Mitte sügelevad punnid kätel/jalgadel/põskedel 18.05.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Aastaid juba nii talvel kui suvel väiksed punnid kätel jalgadel kui ka põskedel. Vahepeal seis parem ja siis jälle hullem. Ei sügele aga vahest tekivad punased laigud. Pigistades tuleb ka osades mäda moodi asja. Kas oskate soovitada mingit kreemi või moodust kuidas neist vabaneda?
Aitäh!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Raske öelda. Tuleb proovida erinevaid ravivõtteid. Mädase eritise korral kasutatakse suukaudselt antibiootikumi pikemat kuuri, nt doxycyclin. Paikselt erinevad salvid. Sellist löövet võiks kuivatada nt Sudocrem salv. Head toimet võib anda erinevad aknesalvid 1-3 komponendilised.
Ikka koostöö oma arstidega!

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi