Sügelus nahal üle keha 30.12.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on juba pikemat aega (alates novembri lõpust) olnud koguaeg konstantne sügelus üle keha, nagu iga 5 sekundi tagant oleks vaja kuskilt kratsida. Üle keha all ma mõtlen absouluutselt igal pool kus võimalik (jalgadel, kõhul, seljal, kätel, sõrmedel jne) suurem osa ajast esineb see jalgadel sääreluu ja reieluu peal. Mingeid punne ülakeha peal ei ole mis võiksid tekitada sügelust, ainult jalgadel on mingid punnid kuigi ma ei oska öelda kas need tulenevad sügelusest või kratsimisest.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalikke põhjuseid on palju. Tuleb uurida. Julgesti oma perearsti vastuvõtule. Esmaseks soovituseks on kasutada apteegi käsimüügist nn allergiaravimeid ja paikselt nt Bepanthen v Sudocrem salvi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi