Holter 06.05.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere Le ! Olen hädas vahelöökidega ja lasin teha endale holteri, vastuse sain aga lehel, kas te oleksite nii kena ja seletaksite paari sõnaga tulemuse lahti ja kas on mureks põhjust ( loen, et Ves on ohtlik vahelöök ) :(

Tänud suurimad !
Lugupidamisega

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist
Selline üksildane ventrikulaarne vahelöök ja 43 supraventrikulaarset on täiesti ohutud - kui need esinevad rahuolekus ja koormus vahelööke ei provotseeri ning ei ole fooniks südamelihase kahjustust nt infarkti näol, kui Te olete noor naine ja madala vererõhuga. Tundlikumad inimesed tajuvad neid vahelööke ebameeldivusena, kuid ohtlikud nad ei ole ja midagi kurja inimesele ei tee. Mõnikord on sel puhul abi magneesiumipreparaatidest.
Lugupidamisega
Le Vallikivi