rütmihäired 07.01.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Rütmihäired.
Kasutan Betaloc Zok-i 25 mg hommikul ja 25 mg õhtul. Viirpuutilkasid. Olen ka varem Teie poole pöördunud.
Millal kaebused algasid?: Peale Lorista kasutamist, mil vererõhk hakkas väga hüplema. Sain kasutada 4 päeva, siis ei suutnud vastu pidada, hakkas väga paha ja südamearst ütles, ehk ta siis Sulle ei sobi. Vererõhu holter oli ka peal, see näitas esimene päev 14.53 156/60/85, kell 15.00 152/107/83, teistel kellaaegadel on normis. Järgmine päev 06.00 154/95/78, 06.30 157/95/78 ülejäänud ajad on korras. Koos vererõhu holteriga ka EKG holter.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vaatasin Teie 24 tunni EKG-d. See on igati normis. Üksikuid vahelööke esineb kõigil, kui neid on alla 2% kogu löökidest, siis on hästi. SR normaalses vahemikus, keskmine fr 70x'. 431 üksikut VES-i ja 70 SVES_i, Pause ei ole. Kiired rütmi salvestused on artefaktid. Usun, et Teile on igati piisav, kui jätkate ainult Betaloc 25 mg x2, see hoiab neid vahelööke veelgi enam vaos ja ka rõhk on normis. Jällegi pksikud vererõhutõusud on igti normaalsed.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi