putukahammustusest suur laik 08.09.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Eile hammustas mind käe pealt mingi putukas väga valusalt (nagu oleks olnud punane sipelgas). Putukat varrukast ei leidnud, kuid kuna käisin üleeile metsas jõhvikal ja sealt tõime ämmaga terve rida põdrakärbseid kaasa, siis võis ööseks ka mõni põdrakärbes näiteks kas riietesse või autosse jääda. Ega muud hullu olnudki, kui see, et hammustus sügeles hullupööra. Täna aga on putukahammustus üles paistetanud ja hammustuse ümber on tekkinud suur punane laik läbimõõduga 6 cm. Laik sügeleb ja kuumab. Ehk on tegemist mõne põletikuga, mida saaks mõne koduse asjaga ravida (kas nt Braunovidon oleks sobiv?)? Või peaks pöörduma selle suure laiguga perearsti poole?

Aitäh!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Ehk oli putukal "hambad pesemata" ja tekkis naha pindmine põletik. Abiks on kampriõli kompress ilma paberi ja kileta, 4-5 x päevas paari päeva jooksul.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi