Krooniline angiin-reuma 26.01.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 26 aastane äsja sünnitanud naine. Beebi on 4-kuune.Toidan last rinnaga. Kolm kuud on mul olnud vasakul peapoolel valud. Ka näos. Perearsti juures olen käinud korduvalt, tema diagnoosis kolmiknärvi põletiku. Võtsin diclofenaci tablette, mis leevendasid, aga valu tuli tagasi. Nüüd palusin suunamist neuroloogile.
Samuti on mul juba aastaid krooniline mandlite põletik. Nüüd on jälle mandlitel mädakorgid, mis ma ära pigistasin. Arst kirjutas vaid kurku pihustamiseks rohtu. Unustasin aga arstile mainida, et viimastel päevadel väsin väga ruttu ja nõrk füüsiline koormus ajab ka hingeldama. Lisaks olid üleeile ärgates kondid kõik valusad-nagu gripi puhul. Mina pidasin seda lihtsalt nn tavaliseks külmetuseks. Palavikku ei ole. Küsimus on aga selline. Kas tegemist võib olla reumaga? Lugesin, et see võib olla kroonilise madlipõletiku tagajärjeks. Kelle poole tuleb pöörduda ja mis uuringuid teha lasta?
Tänan

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Võib olla ja ei või ka. Soovitan nõu pidada kurguarsti ja reumatoloogiga. Saatekirja, väljavõtte senistest uuringutest annab perearst.
Head tervist soovides Madis Veskimägi