Alaselja valu vasakul poolel 19.10.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Umbes 2 nädalat tagasi tundsin jalutades valu vasakul poolel, alaseljas. Valu tuikab just siis kui vasaku jalaga astun/toetan sellele. Lisasin joonise, kus sinise ringiga märgistasin koha, kuhu valu tuikab. Nooltega kuvasin selle, kuhu valu kiirgab.

Umbes 5 päeva oli valu tunda andnud, kui käisin jõusaalis jooksulindil jooksmas (1 tund). Jooksmist alustades tundsid valu tuikamist, kuid see justkui kadus pikapeale ja sain joostud.
2 päeva hiljem läksin jälle jooksulindile, kuid üsna kohe muutus kõndimisel tunda andnud valu tugevamaks ja jooksin läbi valu 30 minutit. Peale seda oli sama päev ja ka järgmine päev kõndida väga-väga valus. Kükistada, venitada jällegi sain vabalt. Kahe päeva möödudes tugev valu kadus ning jätkus õrnem tuikamine jalutades, mis kestab siiani. Segab igapäeva toimetusi korralikult.
Ei oska arvata, millest see üldse alguse sai. Enda meelest ei eelnenud mingeid vigastusi enne kõnealuse valu teket.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Iga teine inimene tunneb elu jooksul korduvalt ka alaseljavalu, mis tavaliselt möödub paari päeva või nädalaga. vältida aitab regulaarne liikumine ja kehatüvelihaste treening.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika