survetunne peas 11.04.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 21-aastane naine. Mul oli äge neelupõletik, mis levis ka põske (tundus, et valutas otse lõualuus) ja tekitas valu vasakus kõrvas. Kõrvas mingit põletikku ei leitud. Samuti oli põletiku ajal terav valu pea vasakul poolel (oimukohas ja kuklas). Nüüd tunnen pidevalt survetunnet pea vasakul poolel ja süda on sageli paha. Kas tegu võib olla neuroloogilise probleemiga?

Kurgupõletikuga samal ajal oli mul äge kuseteede põletik, mis nüüd on taandunud kergeks põiepõletikuks. Põletikust tulenevalt oli põie motoorika tugevalt häiritud - põis ei tühjenenud korralikult. Perearst kahtlustas korraks, et see põie motoorika häiritus võis olla seotud mingi muutusega ajukoores.

Perearst on seni kirjutanud mulle antibiootikume kuseteede põletike vastu... kas ma peaksin siiski küsima saatekirja uroloogi või neuroloogi juurde?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Survetunne peas tavaliselt ei viita võimalikule ajukahjustusele. Võiks teha rö. pildid nina kõrvalkoobastest ja konsulteerida kõrvaarstiga.

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Survetunne peas

Tere. Mul on peas kulmu piirkonnas, põsesarnas ja ka meelekohas pressi ja suruv olemine ja nägemine läinud ähmaseks. Silmaarst vastuvõtul sai käidud, silmades ühtegi haigust ei tuvastatud. Mis probleemiga ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kui silmaarst nägemise langust ei leidnud, tuleb arvesse krooniline põskkoopspõletik või stressiseisund ja ärevus. Tõde selgub neuroloogi vastuvõtul.

Dr. Ain Pajos
6748591
Neurodiagnostika

Loe edasi

Survetunne pealael

Tere! Mul on mureks survetunne peas ja samamoodi peavalud. Umbes 10a tagasi avastasin, et pealael on justkui teistsugune kuju, pealael oleks nagu kerge muna või tõusnud kolju, käisin perearstil sellega ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Soovitav on minna neuroloogi vastuvõtule. Kuna aju kompuuteruuring oli korras, on kaebuste alusel võimalik kroonilisest ärevusest tingitud pingepeavalu. mis vajab aga spetsialisti kinnitust.

Loe edasi

Pea

Tere! Selline mure mul et aprilli kuust on juba survetunne peas ja ei lase magama jääda, see on jube tunne ikka aga mis võib viga olla? ja mis ma saan selles olukorras teha?

Ette tänades

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Survetunne peas on tihti seotud kaelalihaste pingest tekkinud kuklanärvide ärritusega, see aga omakorda sõltub närvisüsteemi seisundist (krooniline pinge ja ärevus) Soovitan neuroloogi vastuvõttu.
Loe edasi

Peas surve tunne

Peaga.
Tere olen 20aastane neiu mul kuu aega juba survetunne ja pinge peas. Ja kuumahood tulevad näkku. See ei saa olla kevadväsimus ,tunneksin ära selle.
Millega võib tegu olla?
Ette ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tõenäoline on kroonilisest ärevusseisundist tingitud närvisüsteemi regulatsioonihäire, asja selgitamiseks ja vajadusel ravi määramiseks on vajalik neuroloogiline konsultatsioon.

Dr. Ain Pajos
Loe edasi

Halb enesetunne

Peas tekib survetunne ja mitu korda päevas. Survetunne algab kukla piirkonnast (nägemiskeskus) ja liigub otsmiku piirkonda. Sellel perioodil on nägemine väga häiritud, ei suuda lugeda teksti. Selle ataki ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tegemist võib olla nt. migreeni atakiga. Võimalikud on ka muud põhjused. Tuleks tulla vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
6 748 591
Neurodiagnostika

Loe edasi

Survetunne peas

Pea käib ringi, survetunne peas ja kõrvades. Midagi nagu takistaks lugemist ja teleka vaatamist. Uinuda ei saa, kuna survetunne on tugevam pikali olles.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Sageli on põhjuseks krooniline ärevushäire ja/või depressiivne seisund. Vajate kogenud neuroloogi konsultatsiooni.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Loe edasi

Survetunne peas ja halb enesetunne pärast mobiilikõnet

Tere!

Probleem selles, et peale isegi väga lühikest mobiilikõnet on nii paha olla!
Peas tekib survetunne, silmamunad tahavad pealuust välja pressida ja kogu parem külg läheb kangeks ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Ülitundlikkus elektromagnetvälja suhtes on uus ja arenev probleem, mille kohta kindlaid kriteeriume ei ole. Seega ei ole ka tõendatud ravi. Võimalik, et aeg toob uusi andmeid. Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Peavalu

Tere
Mul on selline probleem, et juba 2 nädalat on peas olnud selline survetunne. Alguse sai see väga äkitselt. Lihtsalt üks päev hakkas valutama, mille peale võtsin valuvaigistit, mis võttis valu ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Põhjuseid on mitmeid. Et saada selgust tuleks tulla konsultatsioonile. Dolmen on valuvaigisti ja survetundele peas see ei mõju.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Loe edasi

survetunne ja siplegad peas

Tere!
Olen 23-aastane neiu. Juba pikemat aega on peas imelik surve-ja pingetunne. Kohati nagu sipelgad jookseksid peas (tavaliselt on nii kui mõni kehaosa ära "sureb"). Nagu kott oleks peas. Silme ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kompuuteruurin selgust asjasse ei too. Kui enesetunne ei parane, tuleks vahetada ravimit.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Survetunne peas

Olen 26 aastane mees ja mul on juba pikemat aega peas survetunne. Nagu keegi suruks kahelt poolt pead. Vererõhk on normaalne. Millega võib olla tegu?
Ette tänades.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Stressiseisund.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: