Vasak näopool paistes + kragisev lõualuu 29.08.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Detsembris läks vasak näopool paiste peale kummikommide söömist (põsk on paistes, suu seest näha). Turset on tunda põhiliselt ümber alalõualuu (vasakpool) ja vasakul pool kaelal. Lisaks kraksub ka vasak pool lõualuust kui suud kinni ja lahti teha ja kui kõrva lähedalt samal ajal katsuda on tunda nagu oleks seal muna vms võrreldes teise poolega. Pinge tekib silma alla, vasakul pool lõua alla ja oimukohale, kust käivad ka vahepeal järsud valud läbi.
Õhtuti paistetus ägeneb ning ööga jälle natuke taandub ja nii iga päev.
Ei oska enam midagi teha või kuhugi pöörduda (nii palju erinevaid arste juba läbi käidud), et paistetusest ja ebamugavast tundest lahti saada. Lisaks on läinud ka hambad vasakul pool tundlikuks, kuid hambaarstid probleemi pole leidnud.

Mida teha?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleb minna näo-lõualuukirurgi vastuvõtule kuna põhjuseks on ilmselt vasaku alalõualiigese põletik.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika