Parema reie kärbumine. 02.04.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mõni aasta tagasi diski prolaps vasakul, opereeriti valu ikka vasakus jalalabas, siis tehti veel mingi op.Valu edasi,paigaldati stimulatsiooni aparaat mis lakkas töötamast ja võeti välja. Eelmisel suvel prolaps paremal, mis opi ajaks poole aasta pärast lahustunud .Sügisel kohutav valu paremas reies umbes nädal.Peale seda hakkas jalg põlvest ära alt kukkuma, kui otse peale ei astu. Käisin perearstil kes ütles ,et see on seljast ja midagi peale võimlemise teha ei ole.Parem reis on seistes, kui lihaseid pingutada,nagu vedel ja teisest reiest silmnähtavalt peenem.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui lihas kaotab närvijuhtivuse kaob ka lihasjõud osaliselt või täielikult ja lihas hakkab taanduma. Teie olukorra selgitamiseks tuleks teha kaks lisauuringut - MRT (värske) nimmelülidest ja närvijuhtivuse uuring ENMG. Suunab neuroloog.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika