Parema käe osade sõrmede lõtvus ja mitte võimalus neid sirgeks saada, 5-7 min. jooksul.Korduv. 02.04.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, teistkordselt on toimunud parema käe nimetissõrmest jägnevate sõrmede lõtvus-kõverdus ja neid pole võimalik mingiaja 5-7 minuti jooksul sirutada, sirgeks ajada. Valu ei ole, tundlikkus on alles. Esimest korda paar-kolm kuud tagasi.Olen ruttu erinevaid võimlemisharjutusi teinud, võib-olla see tõttu toimus taastumine kiiresti. Selja vasakpoolses osas oli mingi närvikahjustus aasta tagasi, mis avaldus parema reie tugevas valuperioodis paar-kolm nädalat, reie sisemine külg läheb krampi, kui kõverdan põlve lamades, sissepoole.Olen momendil tegevtreener-sulgpallis ja löön reketiga palle ette.1.tund päevas, ca 500 palli… Perearst pole suutnud nõu anda ja EMO-sse jõudmisel oleks ilmselt nähud kadunud. Pikk jutt, aga äkki mingi pidepunkt sealt.Aitàh!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui hoiate reketit parema käega, on kroonilise ülekoormuse tõttu võimalik sõrmede pajnutajalihaste kõõluste tuppede põletik. Peopesas peaksid siis tunda olema valulikud mügarikud. Sel juhul tuleks pöörduda käekirurgi poole.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika