Reie välispinna tuimus kõndides. 06.11.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Pikemat aega probleemiks parema jala reie välimise külje tuimus, puusast põlveni, seistes ja kõndides. Istudes tuimus möödub. On see ohtlik ja progresseeruv? Olen istuva töö tegija, ülekaaluline, kilpnääre eemaldatud. Söön tervislikult (viimane kuu SmartFood firma tasakaalsustatud toidud 5x päevas - 1800 kcal). Valu jalas ei ole, liikumist tuimus ei sega. Kas see võib olla seotud istmikunärviga, suure ülekaalu tõttu? Mis võiks olla abiks? Kas võiks abi olla nõelravist, kiropraktikast.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Suure ülekaalu korral võib saada pigistatud reienärv mis läheb kubemes läbi kitsa kanali. Hullemaks teeb asja kui samas esineb ka nt. kubemesong. Võiks perearsti juures asja kontrollida.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika