Alaselja närvivalu, mis kiirgab parema reie tagaossa kuni põlveni 13.11.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Juba 6 kuu kiirgab alaseljast närvivalu paremasse tuharasse ja reie tagaossa kuni põlveni. Valu on selline kipitav ja põletav. Alaselg üldiselt ei valuta. Ainult aegajalt on selline hell tunne.
Tegin Confidos 8.11,2021 MRT
Vastus on selline.
Kokkuvõte: Diski degeneratiivsed muutused kogu nimmeosas, L4/5 diski tsentraalne protrusioon, L5/S1 tsentraalne vasak subartikulaarne ekstrusioon L3/4- L5/S1 tsentraalne stenoos, kõige olulisem ahenemine L4/5 tasemel. Spondülartroos L3/4- L5/S1
Kas sellise diagnoosi korral on operatsioon vajalik või läheb närvivalu tuharas ja reies mingi aeg ise üle.
Hommikuti käin kiirkõndi 2,5km ja olen võimelnud hommikuti 25 min juba 2,5 kuud, kuid närvivalu ei taha kuidagi vaibuda. Öösel ja hommikul valu ei ole või annab minimaalselt tunda. Päeva jooksul hakkab kiirgama tuharasse ja reie tgaossa. Kas pingutan üle.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Uuring näitab 4-5 nimmelülidevahelise diski kahjustust ja väljasopistust mis tõenäoliselt komprimeerib vasaku jalanärvi juurt. Operatsiooninäidustuseks on põieregulatsioonihäired, labajala halvatus - selgus tuleb läbi neuroloogi konsultatsiooni. Kui põis töötab ja labajala nõrkust ei esine, soovitan vältida asendeid ja tegevusi mis põhjustavad valu või ka surinaid jalas, olla nädalapäevad võimalusel kodus, tarvitada valuvaigisteid. Enamasti valud vähehaaval mööduvad.

Dr. Ain pajos
Neurodiagnostika