Pealael suruv tunne 26.02.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen tundnud väga kaua pealael justkui survetunnet või sellist meeletut valu tundnud, vahest väsitab see nii väga ja ajab südame pahaks. Justkui pealael tahaks rõhu välja lasta. Käisin perearstil katsus pealage, kolju on veidi erinev kui viimati ehk pealaele on tekkinud kerkinud kolju.. ei oska selgitada, kõva muhk ja juuksed sealt hellad. Sain saatekirja neuroloogi juurde mis on juuni kuus aga muretsen nüüd nii õudsalt mis peas võib tekitada selle tunde, peavalusid ei kaeba, ainult pidev survetunne kimbutab mind aastaid.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Aastaid kestev survetunne peas ei räägi ajukahjustuse vaid kroonilise stressi ja ärevuse poolt, mis tõstab kaela ja skalbilihaste pinget põhjustades erinevaid valu ja pingeaistinguid. Loomulikult tuleb enne ravi soovitamist välistada muud võimalikud põhjused. Soovitan pöörduda neuroloogi vastuvõtule.

Dr Ain Pajos
Neurodiagnostika
tel. 6748591 14-17