Parema poole tuimus 18.11.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mul algas umbes 5 kuud tagasi valu paremal pool seljas , täpselt selgroo kõrval tiivakondi all . Valu tundus pigem nagu mingi tükk oleks sinna kinni jäänud. Seejärel tekkisid lihaspinged , jäikus kuklas . Peas oli tugev raskustunne eriti just öösiti . Kuu paari jooksul käisin masööril , tegin ise harjutusi ja venitusi . Samal ajal valu tiivakondi juures tundus väiksem võrreldes ebmugavusega peas /kuklas. Kui rõhu tunne peas tundus möödanik olevat hakkas taas tiivakondi/selgroo tüki tunne rohkem häirima. Valu on nüüd ka alaseljas ja taas selgroo juures . Parem jalg ja käsi on aeg ajalt tuimad ka keset päeva. Tuimus püsib vaatamata jäsemete raputamisele /liigutamisele. Samas on nüüd paaril korral muutunud tuimaks ka kukla/ kôri ja näo pool. Samuti tuim nina ja silma alt. See tuimus tundub käivat hooti. Mure kummaliste nähtude üle kasvab. Olen siiani olnud terve. Ei suitseta ei tarbi alkoholi , ülekaalu ei ole.olen treeninud jõusaalis nii 6-7 aastat.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Valu abaluu taga viitab muutustele selgroo rinnaosa liigestes ja diskides, rõhumistunne peas on tihti seoses kaelalihaspingega. Hootine tuimus ühepoolselt käes, jalas ja näopooles viitab aga võimalikele ajuvereringehäiretele ja soovitan selle kordumisel pöörduda EMOsse lisauuringuteks.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika