Tuimus õlavöötmest kätesse 25.01.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kaks päeva järjest on tekkinud tuimus mõlemasse käevarde. Mõlemal korral olen istudes toetunud küünarnukkidega lauale. Tuimus algab õlast, õlavöötmest ja levib üle mõlema käe. Hetkeks on labakäsi ka jõuetu, ei saa võtta veeklaasi. Kui hakkan käsi liigutama tuimus kaob. Kestab 1-2 minutit. Varem ei ole olnud. Mis võib seda tekitada? Kas peaks pöörduma arstile?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks kindlasti minna neuroloogi vastuvõtule. Probleem võib olla kaelalülides aga on ka muid võimalusi. Helistage kohe perearstile.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika