Pea ringlus koos (omapärase) tasakaaluhäire intsidendiga 12.01.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Juba mõned kuud on peas esinenud uimasust/pearinglust rohkemal-vähemal määral. Kuid mis rohkem muret teeb on see, et kaks korda (ca kuu ajase vahega) on olnud olukord, kus peas tekib äkki imelik tunne, kõrvus kohin/vile ja sellele järgneb tunne nagu keegi suruks sind jõuga külili (kaob tasakaal ja ei saa sirgelt olla) ehk et kui kusagilt kinni ei haaraks, siis ilmselt kukukski külili. Samas ei minesta ja säilib mõtlemine ning reaalsustaju. See kestab mõnikümmend sekundit ja pärast seda on mitu tundi iiveldustunne. Väga raske on seda tekkivat olukorda sõnadesse panna, sest esinenud hetkel kahel korral. Perearsti sõnul võivad need kaks juhust olla erandid ja enam mitte korduda. Algselt arvasin et tingitud vererõhu äkilisest tõusust (kohe ei olnud võimalik aga mõõta), samas nüüd vererõhu kalendri pidamine näitab et vererõhk on küll natuke kõrgem (ülemine keskmiselt 130 ringis), kuid see on mul olnud veidi kõrgem tavapärasest eluaeg. Mis oli rõhk nendel konkreetsetel hetkedel, seda ei tea.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla nt südamerütmi häirega mis viib vererõhu järsu languseni. Soovitan mõõta vererõhku ataki ajal püsti ja pikali olles.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika