surin ja tuimus paremas käes 23.09.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere Doktor, viimasel nädalal on tekkinud (eriti hommikul) paremal käl nõrk tuimus, surin kaes. Tunnistan,et hilja aegu on olnud elu stressi rikas. Kas probleem võib olla närvisüsteemiga ?
Samas stressiga on tunduval suurenenud suhkru tarbimine. Šokolaad küpsised ja muud maiuseid.

Ettetänades ,

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Öine ja hommikune surin ja tuimus sõrmedes ja käes on enamasti põhjustatud survest käenärvile randmeliigese kanalis mis on tingitud kõveras randmega magamisest. Tuleks jälgida et randmeliiges oleks magades sirge.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika