Parema käe keskmine näpp tundetu ja muudab värvi 02.07.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen arvuti ja hiirega töötaja ja parema käeline. Eile muutus mu parema käe keskmine näpp tundetuks ja näpu keskmisesest osast sinakas -lillakaks. Masseerisin näppu ja liigutasin seda aktiivselt. Lõpuks panin sooja vee alla. Ajapikku tuimus kadus ja ja normaalne nahavärv taastus. Täna toimus kõik jälle uuesti. Alustasin uuesti massaasi ja panin näpu sooja vee alla. Tuimus on kadunud kuid näpp on keskosast kahe liigese vahelt punakam kui teised näpud. Hetkel tunnen ka nõrkus paremas käes alates õlaliigesest.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Näpuotste hootist tuimaks ja sinakaks muutumist seoses külmaga tuntakse akrotsüanoosi nime all - põhjusteks tihti pärilikkus ja/või reumaatilised haigused. Teie puhul jääb mulje sõrme verevarustuse häirest. Vajate vasoloogi konsultatsiooni, kui aga seisund kordub tuleks pöörduda EMOsse.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika