Jalgade ja käte surin 19.04.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Viibisin soojamaa reisil 24.03-31.03.2018. 26,03 kui lamamistoolilt püsti hakkasin tõusma, tundsin, et jalad on nö surnud. Lõdvestasin neid ja tõusin püsti. Jalgades oli meeletu surin ja võttis kõndides kergelt lonkama. Öösel valutasid jalad või õigemini surisesid, surin oli sääre osas ja kandus edasi kintsu. Jalgade üla osas tundsin pigem põletavat tunnet, nagu seest poolt põleks. Magamine oli täiesti häiritud. ühe päeva oli valu vaba periood, siis ma kükitasin paremal jalal u.5 minutit ja püsti tõustes oli valu tagasi, aga siis juba ainult paremas jalas. öö otsa jälle surises ja kuumas. Kuuma tunne oli just sääre ülaosas. Kergelt võtsid jalad krampi ka. Kuid nüüd on just kuumav ja valutav tunne kätes. Just paremas. Öösel sureb ära ja kuumab . Surinaid on tunda ka sõrmedes ja käelabas. Jalad on natuke tagasi andnud. Käes on tunda ka nö lihaspinge valu (mesilane on nõelanud). Jalas ka pisteliselt. Kogu aeg otsin asendit ja külje peal on võimatu magada.Kiirgab ka kergelt kaela ja pähe valu. Käsi on hästi raske otsas nö. Sellele eelnevalt oli mul parem õlavööde hästi kinni. Mulle tundub, et valu algab õlavöötmest ja kiirgab edasi tervesse kätte. Sõrmed ja käelaba suriseb. Näppudes on jõuetus. Kätt ei jõua tõsta. Valutas ja ragises, käisin massaažis. Peavalud on ka sagedased. Täpsustan, et töö on istuv ja arvuti taga
Nüüd pikka maad kõndides või treppidest ülesse minnes võtab parem jalasäär ka krampi ja kükitades suriseb.
Milles võib asi olla?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kaebused on üsna laialivalguvad ja ühe haigusega neid ei põhjenda. Võiks perearsti kaudu teha rö ülesvõtted kaela ja nimmelülidest ja kaebuste püsimisel tulla vastuvõtule.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika