ajutine nägemishäire+vasaku käe ja näopoole tuimus 17.11.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tervist.
probleem järgmine.
viimase kuu-pooleteise jooksul on juhtunud 3 korda (nii 2 nädalase vahega), et kuskil õhtupoole päeva silmanägemine hägustub, tasakaal ja orientatsioon säilib normaalsena.
suhteliselt raske on näha ligidal olevaid objekte(paistavad ebakonkreetsetena, kuigi arusaadavatena) , eriti neid mis paistavad vasakult (näiteks kui vaadata vasakut kätt, siis tundub ta võõra käena, kuna õlavart näeb häguselt). umbes poole tunni jooksul nägemishäire kaob. sellele järgneb kummaline surin (sipelgad) vasakus käes, eriti käelabas, mis lõpuks muutub tuimaks kuigi funktsiooneerib. sellele järgneb sarnane surin ja tuimus vasakus näopooles (huuled, põsk, keel ja nina).
kuskil poole tunni jooksul kaovad ka need nähud, ja alles jääb siuke väike peavalu, mis ka varsti kaob.

ise olen 29 aastane normaalkaalus meesterahvas, ei joo ei suitseta, töötan projekteerijana (põhiliselt arvutitöö), tööga ei liialda.
sarnased sümptomid on esinenud ka varem,ka murdeeas, viimati ehk 6-7 aastat tagasi.

millega on tegemist?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla migreenihooga, aga ka mööduva ajuverevarustuse häirega.
Dr. Ain Pajos