Surinad kätes, jalgades, näos 06.04.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Sooviksin küsida Teie arvamust. Nimelt hakkasid mul natuke rohkem kui kuu aega tagasi öösel surisema käed, päeva peale jalad ja õhtuks vasak näo pool. See kestis ca kaks päeva ja lõppes migreeniga. Arvasin, et ehk on migreeniaura. (Migreen on mul lapsena diagnoositud neuroloogi juures, aga aurata migreen, mitte auraga. Ja seni on mul elu jooksul 1 korra olnud auraga migreen, ülejäänud kõik aurata). Nädal oli ilma surinateta ning siis hakkas uuesti peale. Ja nüüd kuu aega on surin igapäevaselt. Esineb ka torkimist ning nt lihastes jookseb korraks õrn põletav tunne läbi. Näol on surin ja torkimine nüüd üle kogu näo. Kord otsmikul, siis nina otsas, lõual, huultel ja tundub, et ka silmades (õhetavad). Jalgades suureneb surin püsti olles. Kätes suureneb siis, kui midagi käes hoida. Surin on pigem õrn. Seoses migreeniga olen viimasel ajal märganud, et paaril korral on ühes silmas õrnalt lühikest aega virvendanud ja siis kohe ka migreen kohal. Perearsti juures kâisin ning sain ka aja kahe kuu pärast neuroloogi juurde. Perearsti testid olid korras (kontrollis tasakaalu, toksis pulgakesega närve, katsus jõudu). Multivitamiine võtan. Guugeldades andis aga kohe esimeseka vasteks SM. Ja mu süda ei anna nüüd rahu. Kas võib olla?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui surina ja torkimishood esinevad mõlemapoolselt ei ole tõenäoliselt tegemis ajukahjustuse, vaid võimaliku ärevushäirega. Migreeni auradele on tüüpiline virvendus, vahel ka surinad ja tuimus ühepoolselt. Käte suremine öösiti on tüüpiline käenärvi kompressioonile magades randmest kõverdatud kätega keha all - püüdke seda vältida.

Tel. 6 748 591

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika