Surin ja tuimus vasakus kehapooles 24.06.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Umbes kuu tagasi hakkasin aegajalt tundma kerget surinat ja tuimust vasakus kehapooles. Valu puudub. Parem käsi suriseb ka, kuid harva. Enamasti vasakus käes ja jalas. Midagi käes hoides muutub käsi veidi aja pärast tuimaks ja hakkab surisema nagu kerged torked. Arsti vastuvõtul veel käinud ei ole, kuid seisund ei parane, vaid näib, et süveneb. Diagnoositud II tüübi diabeet. Tarvitan Metforal 500mg. Paar kuud tagasi määrati depressiooniravi Elontril 150mg. Üldiselt tunnen ennast hästi, kuid tahaks teada, milles võib põhjus olla ja mida paranemiseks teha.
Tänan ette vastuse eest.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui suriseb vasak käsi ja jalg ja ka näopool ühekorraga, tuleks minna EMOsse asja kiiremaks selgitamiseks, kuna tegemist võib olla insuldiohuga. Soovitav on minna ka neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika