sclerosis multiplex? 14.07.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Valulik tuimus kätes, eriti sõrmeotstes ja tihemini on paremas käes. Ka jalad nagu tõmbuksid valulikult krampi aeg ajalt- selline närvivalu, nagu öeldakse. Tuimus eriti nii paremas käes kui jalas. Nõrkusetunne. Silme eest virvendab aeg ajalt. Olen 21aastane mees. Kas tegu võib olla sclerosis multiplexiga? Olen põdenud ka meningiiti (mumpsi tüsistusena).

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

SM diagnoosimine nouab spetsialisti läbivaatust ja vajalikke lisauuringuid (tosise kahtluse korral). Sarnaseid kaebusi esineb paljudel ja need ei ole reeglina selle haiguse tunnusteks.