Kõrvetav põletustunne vasakus jalas, vasakus käes, tiivanuki all ja selja keskel. 29.08.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, viimased paar nädalat on mind vaevanud ebamäärased põletustunded selja keskel , vasakus käes, vasakus jalas, vasakus küljes kohati ning vasaku tiivanuki all. Vahel kiirgab ka rinnakusse. Kuna seljaga probleeme juba viimased kuud selja kõveruse tõttu, siis nüüdseks muudkui liigub põletustunne edasi. Ei ole püsiv see põletus, et terve päev. Tuleb hooti. Kuid viimased paar päeva on ka jalas. Tagapool kintsus ja sääremarjas. Imelik on ka , et puhkeasendis tunnen väikeseid tõmbluseid , ka rohkem vasakul pool kätes jalgades ja oimukohal. (Umbes selliseid, nagu kui silm tõmbleb). Kuna neuroloogiaeg alles 20.09, siis juba päris hirm on, mingit väsimust ei kaasne, peavalusid, pearingluseid pole. Vahel valutab vasak käsi ja õlg. Aga see põletus on juba igapäevane. Tuleb suvalisel ajal. Ei olene päevastest tegevustest. Lisaks on vasakul tiivanuki all ka valus punkt ning ning vasakus õlas ka valusam.punkt. kui neid mudin, siis tunnet survetunnet käes.
Perearst kirjutas dicloprami. Hetkel veel ei oska öelda, kas aitab. Võtsin just esimese.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Põletav valu nt abaluu taga ja küljel roiete vahel on seotud närvikahjustusega mille põhjuseks tavaliselt herpesviirus. Siis peaks esinema ka punetav lööve nahal. Oluline ongi püüda selgitada haigestumise põhjus. Soovitan küsida abi perearstilt (vereanalüüsid). Kui esineb nahalööve on vajalik viirusevastane ravi.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika