nõelataolised torked vasakus käes ja jalas 04.03.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kuskil aasta tagasi öösel ärkasin üles ja olin läbimärg. Vasak käes ja jalas oli selline tunne nagu oleks keegi nõelad sisse torkinud. Vasakus pöidlas olid kõige suuremad torkimised ja pöial oli kuidagi imelik. Nüüd on need torked jäänud vähemaks. Iga päev ei ole. Torked tulevad ja lähevad mõnikord päev kaks mõnikord pikemalt nädal või rohkem. Mida peaks tegema?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui torked olid vaid vas. käelabas ja põidlas, võib põhjuseks olla närvikompressioon randmeliigeses seoses asendiga. Kui torked olid aga nii vasakus käes, jalas ja ka näopooles, on võimalik mööduv vereringehäire ajus ja vajalikud on lisauuringud.

Helistage tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos