Mida teha? 07.04.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 50 astane naine.Elu jooksul ei ole ma haige olnud, väljaarvatud lapsepõlves läbi põetud nakkushaigused.Mõnikord ka nohu ja kõha. Nüüd aga
olen probleemi ees ega oska kuhugi pöörduda.Häda algas umbes kolm kuud
tagasi.Kuna mul tuleb seoses tööülesannete täitmisega teha pikki autosõite,siis
tundsin, et pidevalt istudes hakkas jalg alates puusast varbaoteni surisema.
Kui käima hakkasin, läks üle. Nüüd on aga sellele surinale lisandunud veel kuum tunne jalas, kuna puudutades on jalg täiesti normaalse temperatuuriga. On ka vähenenud jala tundlikus. Näiteks kui lasen jalale voolata sooja vett, siis vasak jalg tunneb kohe, paremaga läheb aga enne paar minutit aega kui tundma hakkab.
On ka probleem vasaku jalaga.Kuna talvel on liikumist vähe, siis otsustasin pika hoovõtmise järel võimlema hakata.Panin seljali ja hakkasin jalgu tõstma.
Parema jalaga sain hästi hakkama aga vasakut ei suutnud eriti kõrgele tõsta,
puusast läks nõrgaks.Nüüd on nii,et trepist üles minnes ja kui olen umbes pool
kilomeetrit käinud läheb jalg inelikult nõrgaks, ei saa iseg aru, kas põlvest või puusast.Valu kusagil ei ole, ainult vasak puusaluu on katsudes haige. Kuna olen
selles vanuses, et luuhaigused võivad piinama hakata,siis kasutan ARTHROSTOP tablette.
Veebruaris tegin 8 päevase massaazi kuuri ülaseljale ja õlgadele. Massöör
soovitas teha seljalihastele harjutusi, kuna parem selja pool olevat "välja
veninud" - nii ta ütles. Hakkasin oma kehahoiakut istudes jälgima - istun tõesti
veidike vasakule poole viltu ja parem jalg üle põlve.
Sai üsna pikk jutt. Usun, et oskate mulle nõu anda kuhu pöörduda.
Lugupidamisega tänulik patsient.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Külastage esmalt perearsti.

Dr. Ain Pajos