Marfani sündroom ja peavalu 02.03.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Sain just teada, et mul on Marfani sündroom, mis seletab kõiki mu tervise puudulikkusi (südame ülemise aordi laienemine, liigesevalud, silmahädad, madal energiatase, luustiku deformatsioon etc, mis mul enam-vähem lapsest saadik juba mureks olnud). Olen lugenud, et selle sündroomi tagajärjel alaseljas tekkivad muutused võivad põhjustada ka peavalusid. Mul on nimelt rasked peavalud, migreenid juba aastaid ja pole leidnud nende vastu rohtu. Kui suur on tõenäosus, et minu peavalud on seotud Marfani sündroomiga? Mida ette võtta saab, kui nad ongi põhjustatud sellest sündroomist? Ja kes on meil Eestis üldse Marfani sündroomi spetsialist? Ma ei tea, kelle poole pöördudagi.

Aitäh.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kas on uuritud (MRT) ka selgroo nimme-ristluupiirkonda, kus võivad esineda aju kõvakelme deformatsioonid? Hootised tugevad peavalud millega kaasnevad vahel ka muud nähud ja mis on iseloomulikud migreenile ei ole seotud Marfani sündroomiga. Kui aga peavalud on seotud püstiolekuga ja leevenevad lamades võib olla seos aju kõvakelme muutustega mis on iseloomulikud sellele haigusele.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika