Rahutute jalgade sündroom!? 22.01.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Aastaid tagasi algas paremas jalas nn rahutus, kihelemine, tuimus, vahelduva eduga ka valu jm. Olen lugenud palju rahutute jalgade sündroomist. Sümptomid ja haiguse kirjledus on üks-ühele. Olen natukene abi saanud magneesiumi kapslitest, aga jäädavalt pole rahutus jm kuhugile kadunud. Hiljuti on needsamused eelpool nimetatud sümptomid liikunud ka paremasse kätte, põhjustades väga ebameeldiva tunde. Olen teinud ka jalagdele enne magamaminekut sirutust/võimlemist - natuke aitab. Kas on veel mingeid võimalusi kuidas saaks olukorda paremkas ?Kas rahutute jalgade sündroomi võis ka põhjustada see, et olen juba aastaid seisvat tööd teinud ?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Üks põhjuseid võib olla madal hemoglobiin - rauapuudus. Paluge perarstil teha vereanalüüs -saab määrata ka Magneesiumisisaldust.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika