Säärelihased valutavad öösiti 11.12.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
mul valutavad mõlema jala säärelihased. Valu on väga häiriv just öisel ajal, mil ei lase magada ja sunnib kogu aeg jalgade asendit muutma. Päevasel ajal kõndides, seistes ja istudes sellist valu ei ole tunda. Liigset koormust jalgadele ei ole, kõnnin ca 6000-8000 sammu päevas, muud trenni ei tee, töö on istuv. Veenilaiendeid ei ole, traumasid samuti mitte. Analüüsid on korras, sh maksa- ja kilpnäärmenäitajad, magneesiumipuudust ei ole. Kaalun 164cm pikkuse juures 69kg ehk kerge ülekaal. Kas tegemist võib olla neuroloogilise probleemiga või missuguseid uuringuid peaks veel tegema, et saaks põhjustele jälile?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võimalik on nn. rahutute jalgade sündroom, mille diagnoosimiseks ja raviks tuleks minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika