Seletamatu sääremarja valu koos südamekloppimisega. 13.01.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Tundsin kuu aega tagasi vasakus jalas selliseid kuumahoogusid,korraks läks kuumaks jalg ja siis jälle oli normaalne.Siis mõne aja pärast avastasin et küüs samal jalal suurel varbal hakkas sisse kasvama,sain korda ravipediküüris ja määrisin braunovidoni salviga kuid siis sääremari hakkas tunda andma,kusagilt seest nagu näriks,lihas ega luu pole valusad ja lisandus südame kloppimine,ärevus ja unehäired.Vahepeal kadusid ära aga siis tuli tagasi ärevus ja see kloppimine,torked rinnus.Emos tehti sääremarjale ka ultraheli,veenid korras.Perearst käskis määrida diclaci geeliga ja ibumentini süüa.Jalg nagu oleks paremaks läinud aga valu on alles.Nüüd siis täna läksid kaelal lümfisõlmed paiste,tuksuvad,surisevad ja teevad valu lisandus ka südamekloppimine ja valu vasakul pool rinnus,sellised valutorked rohkem.Vasak käsi ka selline imelik ja tuim.Kardiogramm tehti ka mulle u 2 nädalat tagasi.Kuklas ja peas käivad ka sellised mitte nii valusad torked läbi.Olen täiesti mures ja ei tea mida teha enam kuhu pöörduda,ei sa aru kas asi tingitud sääremarjast või on tõesti närvidega probleem? Enesetunne halb ja segab elamist,ehk oskate nõu anda,pöördun ka perearstile tagasi.Higistan vahest palju ja kuumaks läheb keha,kuigi katsudes pole endaarust kuum.Vahepeal on terves kehas nagu pisikesi torkeid,võibolla kujutan seda juba ette kuna olen mures ja ei tea mida teha.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui suurenenud on ka kaela lümfisõlmed tuleb kindlasti pidada nõu perearstiga, kuna närvihaigused seda ei põhjusta. Enamus vaevusi on aga ilmselt tingitud kroonilisest ärevusest.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika