Unes võpatamised 17.04.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Küsimus 5 kuu vanuse lapse unes võpatamistes - kas saab välistada infantiilsed spasmid? Täpsemalt võpatas laps eelmisel nädalal paaril magamajäämisel 2-3 korda järjest ca 5 sek vahedega. Pärast viimast episoodi jäänud vahele ca 3 päeva, mil ei ole eripäraseid liigutusi teinud. Kas eelnimetatud infantiilsed spasmid peaksid olema pigem kiirelt progresseeruvad ja kui juba juhtunud, hakkama korduma igapäevaselt? St kas võin need pigem välistada ja eeldada, et laps võpatas mingil pealiskaudsel põhjusel?

Ette tänades
Murelik vanem

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kuna väikelastel domineerib unes REM staadium kaasub sellega sageli võpatusi ja silmaliigutusi mis on normaalne nähtus. Väikelapeea epilepsia korral imnevad spasmid peamiselt peale unest ärkamist ja vahel ka unes. Kui tunnete muret, tehke spasmidest video ja näidake lastearstile.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika