Puuk 09.07.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Nädal tagasi eemaldasin enda jalalt imepisikese puugi. Tõenäoliselt võis ta seal olla ca nädal enne, kui avastasin. Palavikku ei ole tekkinud, laik jalal ei ole punane ega suurenenud (pisike hüübinud verega täpike veel). Enesetunde koha pealt on ca nädal aega olnud selline uimane ja väga väsinud tunne, kaelas üsna tugev valu, samas on põlv ning täna ka mu käeliiges tunda andnud (selline lühiajaline valu/tuikamine) ning "sipelgad" jala sääre osas.
Kas see kõik võib olla seotud puugihammustusega?
Tänud ette!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kas olete puukentsefaliidi vastu vaktsineeritud?, kui ei siis tuleks kiirelt külastada perearsti.

Dr. Ain Pajos