Valu kaela ja õla vahelises piirkonnas 19.01.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen mures.
Juba nädal aega tunnen õrna valu vasakult kaela piirkonnast kuni vasaku õlani. Kätt liigutades ei ole valu tunda. Eriti hull on magades. Ei leia õiget asendit ( ei saa olla selili, ei vasakul ega paremal küljel ) - selline terav, kannatamatu valu lööb kohe sisse - valu ( nagu tugev hambavalu - torkav ) nagu kandub kaelast kuni õlani ning käsi muutub ka õrnaks. Siis pean voodis istuli tõusma, et valu järgi annaks - lihtsalt ei saa olla pikali. Kunagi kooliajal ( nüüd olen 33a. ) sai kaela vasakpool külma ja oli kange, isegi "kõver".
Kas äkki on külm "läbikäinud" ning tekkis närvivalu v. on hoopis midagi lümfidega seotud ?
Mingit muhku ega punni küll ei ole näha kuigi mulle tundub, et veresoon on nagu rohkem väljas e. pinges kui kaela paremal pool.
Oskate äkki soovitada mingit salvi peale määrimiseks ?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla kaelast pärineva närvivaluga. Soovitan kasutada magades pehmet rulli kaela toeks ja vältida pea asendit, mis põhjustab valu õlas ja käes. Tuleks teha rö. ülesvõted kaelalülidest.

Dr. Ain Pajos