Kas neuroloogiline probleem? 15.11.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen mees, 30.a. sportliku eluviisiga kontoritöötaja.
Viimased 1,5 kuud on paremas õlas ja käes nõrgema poolne tuim valu. Enamjaolt on valu tunda õla piirkonnas ja näiteks kätt õlakõrguselt taha viies. Valu on pigem liigeste lähedal, õla piirkonnas tavaliselt triitsepsi ja õlalihaste kinnituse lähistel, vahest ka randme (pulsi mõõtmis koha lähistel) ja küünarliigese lähistel.
Lisaks on aega-ajalt ka kaela piirkonnas valusid tunda. Kaelaringe tehes on tunda krudinaid-raginaid.
Sporti saan teha - treenigu alguses on valulik (näiteks õlaringid) ja edasi läheb paremaks kuni peaaegu, et enam ei tunnegi. Hommikul ärkab jällegi tuimeme valuga.
Konkreetselt seostatavat sporditraumat ei mäleta olevat.
Ravida olen proovinud Mobilat kreemiga, mis aga pole mõjunud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui kaela liigutamisel valu kätte ei kiirgu on ilmselt tegemist probleemiga õlaliigeses. Tuleb pöörduda ortopeedi poole.

Dr. Ain Pajos