Küsimus võimaliku kaelatrauma kohta.. 26.04.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, viibin tööasjades kaugel soojal maal. Eile jäin ookeanis ujudes väga kõrgete teravlainete meelevalda ja viimane neist andis vaga tugeva hoobi, lõi otsaesisega vastu põhjaliiva, samuti sain mingis asendis tugeva löögi või põrutuse kaelale ja vasakpoolsele õlapiirkonnale. olin ikka mõned minutid suht põrutatud ja tajusin selle tugevust. käed jalad kõik töötavad, kuid kaela-selja ja õlavarre piirkonnas on selline tummine valu või ebamugav tunne. pead pöörates vasakule tunnen nagu mingit kerget lihasenõksu või praksu selgroo ja õla vahelisel alal. ma ei kujuta ette kui tõsine võib olla see põrutus ja mis tagajärjed sellest võivad tulla. kas valulik ja tummine kaelapiirkonna tunne möödub, või on vaja midagi tõsisemat uuringut. mida kahjuks siinmaal pole võimalik teha ja kas on üldse miskit tõsisemat võimalik, kui ikka otsest valu nagu ei ole vaid see tunne on nagu selline tugeva põrutusejärgne. võimalik, et peapõrutus vastu ookeanipohja oli otsene ja nii tugev, et sellest lõi ka kaela... kõik käis hetkega ja aru oli saada võimatu mis juhtus. kas võib tegu olla kaelalülidega. missugused oleksid tõsisemad sümptomid-tunnused ja kas selle ebameeldiva tunde olemasolul nädala kahe pärast peaks muret tundma kojusõidust ja võimalikust uuringust-ravist?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks teha rö pildid kaelalülidest. Pöörduge kohalikku traumapunkti.

Dr. Ain Pajos