Valud seljas ja puusas 06.12.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin seljaga röntgenis.Ülesvõtelt pandi diagnoos järgmine:"Kerge lumbaalskolioos,kerge osteorpoos,skleroos".Küsimus on järgmine:"Kas see diagnoos põhjustab mingil määral puusa ja põlve valusid, hommikuti selja tuimust ja ka selja valusid.Puusa valud tekivad tavaliselt suurel koormusel, isegi ei meeldi puude riita panemine,puusale vahest lööb ka põlve valusid aga õnneks seda on harvem.". Olen 37 aastane naine.Käin ka kaks korda nädalas rahvatantsus mis tõmbab ka selja valusaks ning vahest ka tuimaks.Teine küsimus kas ma saan selle diagnoosiga midagi enda heaks teha või pean elama ainult teadmisega et ah on ka midagi vähe viga?
teid ette tänades.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

See ei ole diagnoos, vaid pildi kirjeldus. Ülaltoodud muutused võvad esineda ka ilma mingite vaevusteta. Puusa ja põlvevalude tõttu tuleks pöörduda ortopeedi või reumatoloogi poole.

Dr. Ain Pajos