valu parema jala reies ja puusas 16.04.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Kaks nädalat tagasi tekkis hommikul äkki valu parema jala puusas ja reies. Kestis umbes nädala ja oli tugevam reie siseosas ja põlve kõrval siseküljel, samuti oli tugeva valu punkt reie peal põlve lähedal. Valu ei olnud kiirgav, vaid pigem olid valupunktid. Valu oli suurem pikaliasendis ja niivõrd tugev, et nutta.
Samuti oli probleem kõhuga - gaasid ei väljunud, kõht oli kinni. Kummalisel kombel väljusid gaasid hommikul korraga, kümme minutit järjest ja siis oli ka jalal kergem. Sama oli ka päeval. Kui gaasid väljusid, oli jalal kergem.
Nädalaga läks asi paremaks, kõht sai korda, gaasid liikusid rohkem, jalg läks paremaks. Tegin veidi füüsilist tööd, kus oli korra tugev surve põlvedele ja reitele (surusin põlvedega õues kokku korjatud lehti prügikotis kokku). Püsti tõustes ja käima hakates tekkis paremasse reide niivõrd suur valu, et karjusin valu käes. Niimoodi terve päeva. Pikali olles läks veidi kergemaks, kui pidin liikuma, oli valu pöörane. Tundus, nagu oleksid tohutud krambid, ka puusa välisküljel.
Järgmisel päeval sain perearstilt raviks 2x päevas Neurontin'i + 2 x päevas Diclopram'i. Paari päevaga koos valuvaigistitega suured valud taandusid, küll aga jäi valu põlve ümbruses (rohkem seespool), samuti on põlve ümbrus tundetu, eriti just seespool küljes. Mingil määral on valu (katsudes) terves reie siseküljes. Samuti on üks valupunkt (katsudes) reie välisküljel. Perearsti vastuvõtul selili olles jalga üle 10-20cm üles tõsta ei saanud.
Röntgen tehtud selgroost nädal tagasi, kõik korras. Ultraheli kõhukoopast on mai alguses. Neuroloogile saatekiri olemas, vastuvõtule pole hetkel veel aega saanud.
Saan aru, et reie sisekülje valud ei ole seotud seljaga. Kas siis saab olla tegemist kahe probleemiga? Ja mis seda kõike põhjustada võiks?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla reienärvi ärritusest põhjustatud valuga. Põhjustav faktor ei pruugi olla seljas vaid ka kõhukoopas väikeses vaagnas. Seega on väga oluline ultraheli tulemus ja neuroloogil käik mis tuvastab vaid reienärvi ärrituse ei pruugi põhjust selgitada. Kas olete käinud ka günekoloogi kontrollis?, kui ei siis tuleks minna.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika