munasarjavähk 04.03.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere!Olen 30-a naine.Rasedusi ja aborte pole olnud.Mul on jube hirm munasarjavähi ees..Käin üsna tihedalt naistearstil,kuna soovin saada last ja on ka esinenud igasuguseid kaebuseid (kihelust,voolust,emakakaelahaavanid).Umbes 15 -a avastati mul vasakus munasarjas tsüst,sain ravi ja see kadus operatsioonita.Nüüd aga öeldakse arsti juures et mu munasarjad on polütsüstilised.Siit ka mure-kuna olen kuulnud et munasarjavähki on raske avastada,kas sellest polütsüstilistest munasarjadest ei või kujuneda vähk?Kui kiiresti see vähk kulgeb?Rindade alla on tekkinud ka nn.teine kõht(umbes 1,5 aastaga),see võib olla muidugi ka pärilik-emal ja õel ka samasugune.Aga raskustunne ka kõhus ja seljavalud alaseljas.Kas kartuseks on põhjust kui käin naistearstil tihti,vähemalt 2 korda aastas?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Teie peamine ja oluline probleem on viljatu paarisuhe. Keskenduge sellele. Kui olete sünnitanud, siis Teil ei ole enam aega tegelda haiguste peale mõtlemisega.
Teie diagnoos on PCOS -polütsüstiliste ovaariumide (munasarjade) sündroom. Pange otsingusse ja leiate sadu lehekülgi materjale. Teie kaebused ongi selle sündroomiga seotud. Kaasajal on võimalik uurida, ravida.
Broneerige aeg professionaalse-kaasaegse koolitusega naistearstile ja öelge, et soovite rasestuda ja sünnitda ning kui pika aja jooksul ei ole see õnnestunud. Viljatu paarisuhte uuringuid tehakse kindla loogilise skeemi järgi.
Vähihirmust ehk kantserofoobiast saate üle , kui pöördude laborisse või oma perearstile ja palute oma raha eest teha munasarja onkomarkeri uuringu veeniverest Ca 125, 122.-. See ei ole absoluutne, aga annab naistearstile uuringute valimise võimalusi.
On avatud 1.vähiuuringute erakliinik:
http://www.ortopeediaarstid.ee/?structure=002001 ja
2. Tallinna Vähikliiniku registratuuri telefon 675 5290 on avatud alates 25. veebruarist, patsientide vastuvõtt algab alates 26. veebruarist.
Haigusi on üle kümne tuhande, Te ei jõuaks kõigile neile pidevalt mõelda.
Äkki vajate psühholoogi abi?
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt