Palun abi mõista tõlgendust järgnevas analüüsi ROMA indeksi kokku, et kas mul põhjust muretseda ? 16.02.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Käisin PERHis 15.02.23 günekoloogi juures kontrollis kuna vasakus munasarjas on 3*2,8 cm on tsüst ja emakas on juba pekemat aega müoom.
Võeti vereproov määramaks vähi markerid kuna on tsüst munasarajas.
Palun abi mõistaks järgnevas vereanalüüsi vastust just ROMA indeksi vaates, et kas mul põhjust muretseda?
Mul CA125 vastus 17 ; HE4 on vastus 35 ja ROMA indeksi vastus 3,4 referetntsi väärtus on pandud kummaline, et peaks olema suurem kui 29,9??? kas vastupidi ei oleks pidanud olema . Lisan analüüsist numbrid ka pildina .

CA 125 17 kU/L 29.9 ????

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teie kasvajamarkerid emaka ja munasarja kasvaja suhtes on korras ja midagi ohtlikku ei ole. ROMA indeks kui analüüs näitab kõrgenenud riski munasarja epiteliaalse vähi suhtes. Selle väärtus peab jääma alla 29,9.Teie analüüs on korras ja teil seda riski ei ole.
Munasarjades võib esineda talitluslikke ehk funktsionaalseid tsüste, mis on seotud hormonaalsete muutustega. Sageli need tsüstid ise taanduvad ja sekkumist ei vaja. Soovitav on ultraheli korrata paari kuu pärast.