Vaginaalse ultraheliuuringud 16.02.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere Dr Urve.

Käisin viljatus arstil, kuna ei saa last kahe aasta jooksul.
Arst tegi ultraheliuuringu ära ja selline kiri oli digiloos: KIRJELDUS Emakas retros 52x43mm Endomeetrium 11mm ühtlane Parem ov. 25x16mm vähesed folliiklid Vasak ov. 33x21mm kollakehaga CD-s väheselt vaba vedelikku.

Samuti palus arst anda verd erinevatele analüüsidele. Just 2/5 menstruatsioonitsükli päeval. Andsin viiendal tsükli päeval ja oli ca 125 57 ku/l. Ma väga stressis, kuna arstile vaid kahe nädala pärast ja lugemist googlis jagub:( aga lugesin ka seda, et antud testi ei ole soovitan mensu ajal teha kuna siis ongi analüüs kõrgem. Millele ma ka väga loodan, et just selle pärast on selline tulemus.

Kas te saaksite palun mulle öelda, mis minu ultraheli näitab? Ja ka minu test?

Ootan väga Teie vastust.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Vähene ca 125 markeri tõus võib olla seotud tsükli faasiga, sagedamini endometrioosiga. Munasarja vähi puhul on see number sadades. Ultraheli leid on normi piires ja kollaskeha olemasolu näitab, et ovulatsioon on toimunud. Kuna teil on rasestumisega probleeme ja ca 125 põhjal võib kahtlustada endometrioosi, on soovitav teha diagnostiline laparoskoopia.