Üleminekueas tupe limaskest öhuke ja natuke katki .Kas ilma östrogeenideta on ka vöimalik limaskest korda saada. 26.03.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kirjutati arsti poolt vagifemi limaskesta raviks.Kas on vöimalik natuke leebemate ravimtega olukorda parandada.Mis vöiks olla abiks.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 60-aastane

Lichen Sclerosus patoloogia kuulub dermatoloogide ravi valdkonda.
Tupekuivuse raviks on uued hooldustooted apteegi käsimüügis olemas:
https://shop.hoiamed.ee/tootekategooria/tupekuivus/
Dermoxen vaginaalse kuivuse komplekt
Intiimpesugeel tupekuivuse korral – Dermoxen Lenitivo
Dermoxen HYDRA oovulid niisutavad, kaitsevad ja rahustavad leevendades tupe vähest või puuduvat sekretsiooni (loomulik niisutus tupes). Tupe kuivus põhjustab ärritust, sügelust, põletustunnet ja valulikkust vahekorra ajal.
Unustasite kirjutada vanuse, kui lõppesid menstruatsioonid ehk menopaus, jätke see vanus meelde, Eestis keskmiselt 51,5a.
Kui olete paaris aastal sündinud, siis koheselt sõelmammograafiale ja EKvähi sõeluuringule. Prof onko-gün kontrollid paaris a-tel neil, kes paaris aastail sündinud ja vastupidi: sõelmammograafia, perearst, naistearst, dermatoloog. Alati võite tulla reaalsele vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee veebiregistratuur.ee 24/7