streptokokk 20.12.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, kulla tohter! Külastasin hiljuti günekoloogi, et välistada naistehaigused, kuna aasta aega on piinanud mind ägedad põiehädad, mille tekitajaks Colibakter, kuid mis vaatamata korduvatele külvidele ei allu erinevatele, iga kuu võetud antibiootikumravidele või kui, siis ainult 4-5 päevaks ja kõik jälle kordub. Viimane ravi Ciprinoliga lõppes nädal tagasi. Mingit voolust pole esinenud, kaebusteks pidev kipitus ja pakitsus peale urineerimist, samuti iiveldus, väsimus. Nüüd leidis günekoloog, et selles sfääris pesitseb Streptococcus beta-haem Group F (+++) ja tundlikkus ainult ühele antibiootikumile- Penicilliin G. Samuti soovitas hakata kasutama Vagifemi. Olen väga mures ja väsinud nendest probleemidest ja lõpututest antibiootikumide tarvitamisest, kuid tahaksin kuulda, kulla tohter, Teie arvamust, kuidas edasi ? Kas hakata sedakorda Streptokokki Penicilliiniga ravima, kuna see võib olla kipitus-pakitsustunde ja põiehädade põhjuseks ning võtta samaaegselt Vagifemi, kuna limaskest väga õhuke, kus bakterid saavad kinnituda või kuulub Streptokokk normaalsesse mikrofloorasse ja kui seda on ka kolm plussi ei peagi seda taas antibiootikumidega ravima, või ravimata jätmise korral kimbutavad varsti kurjad naistehaigused? Kuidas ja kas oleks võimalik siis nii Coli kui Streptokokkbakterist lahti saada? Teades, et antibiootikumid hävitavad organismis ka head bakterid, siis küsiksin, kas mitte pidev antibiootikumide tarbimine ei tekita uute pahalaste ehk halbade bakterite vohamist nagu minu puhul hetkel on ja missugune oleks lahendus? Tänud Teile, doktor, kui leiate aega ja soovi mind aidata. Tänulik patsient

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, soovitan teil teha ravi Vagifemiga ja regulaarselt 2 korda nädalas, mingeid piiranguid ravipikkusel pole. Võite ju mõnenädalase pausi teha paari.kolme kuu möödudes aga see pole vajalik. Tupe limaskest jällegi õheneb ja põhjustab probleeme. Arvestades teie vanust (menopaus), siis naise limaskest muutub õhukeseks ja tekibki tupe limaskesta põletik, sageli ei leitagi konkreetset tekitajat, mõnikord ka leitakse ja ravitakse ekslikult antibiootikumiga. Kui tõesti teie probleem ei lahene Vagifemiga (väheusutav), siis võiks uuesti võtta analüüsid ja alles siis ravida tuppe vastava antibiootikumiga. Soovitavalt kasutada ka tupe libesteid vahetult enne vahekorda kui suguelu elate. Soovitkas kasutada ka tupe niisutavaid preparaate lisaks(apteegist) kui tundub ikkagi et tupes ärritus. Neid preparaate kasutada vastavalt vajadusele. DRKadastik